Yeni TL Simgesi için güncelleme çıktı

İlk olarak Windows 8 ile birlikte gelen yeni Türk Lirası simgesi yeni yayınlanan güncelleme ile artık Windows 7, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2’ye de geldi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın yeni sembolü duyurmasının ardından Microsoft Türkiye’nin Merkez Bankası ile başlattığı ortak çalışma sonucu öncelikle Unicode organizasyonuna gerekli başvurular yapılarak yeni sembol Unicode karakter kümesine dâhil edildi. Windows mühendisleri yeni karakteri Windows 8’in içine eklemenin hemen ardından ana kapsamda desteklenen diğer işletim sistemleri için de gerekli çalışmalarını tamamladılar. Yeni TL sembolüne Türkçe Q ve Türkçe F klavyelerde AltGr+T tuş kombinasyonu ile ulaşılıyor.

Yeni TL simgesini kullanmak için http://support.microsoft.com/kb/2739286 adresindeki güncellemeleri, kullandığınız işletim sistemini seçerek yükleyebilirsiniz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/yeni-tl-simgesi-icin-guncelleme-cikti

1 yorum

    • Direnc Onen on 22 Ekim 2012 at 14:55

    Otomatik güncelleştirme ile dağıtılmayacağını da ben belirteyim. WSUS ile gönderilemeyecek. otomatik dağıtma senaryosu için paket dağıtımı özelliği ile GPO ya da SCCM kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.