SCCM 2012 Required Files Dosyalarını İndirmek

SCCM 2012 kurulumunda setup sihirbazına uyarak devam ettiğinizde yolunuz aşağıdaki ekrana illaki gelecektir. Bu ekranda SCCM2012 ile ilgili kurulum öncesinde gereken Prerequisite diye tabir edilen dosyaların indirilmesi illaki gereklidir.
Sebep evde test için olabilir, interneti olmayan kurumlarda kurulum yapmaya çalışmak olabilir ya da bu download işlemini her seferinde beklememek olabilir. Bu tip durumlarda resimdeki gibi ben bu dosyaları önceden indirdim oradan göstermek istiyorum beni yorma seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz. Bunun içinde hazırlıklı olup bu dosyaları önceden indirmeniz gerekmektedir.
Bu işlemi 2 şekilde yapmak mümkün.
Yöntem 1 = “Download Required Files” seçeneği seçili ve belirtilen yere hokkabazın gereken dosyaları indirmesi beklenir. İndirme işlemi bittiğinde o klasörün yedeğini alabilirsiniz.
Yöntem 2 = SCCM 2012 kurulum DVD’si içerisindeki bir komut ile bu işlemi herhangi bir Windows XP/7/8 bilgisayarda bile gerçekleştirmek mümkün.

İlk olarak bilgisisayarınızda bir klasör açın. Ben D sürücümde Gerekenler isminde bir klasör oluşturdum. Daha sonra SCCM DVD’sinde
X:\SMSSETUP\BIN\X64\ alında bulunan komutu aşağıdaki resimdeki gibi çalıştırın.
SetupDL.exe /d:\gerekenler

Tüm gereken dosyalar D:\gerekenler klasörünün içine indirilecektir.
Bu işlem hattınızın hızına göre zaman alabilir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/sccm-2012-required-files-dosyalarini-indirmek

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.