Rezilsin Türk Telekom

İstanbul da bir müşterimizin taşınma işi vardı. Bende bizim üstümüze düşen işleri yapmak için gittim. Herşey normal gitti bütün işler bitti 2 ayrı internet hatları vardı. Biri Adsl diğeride G.shdsl. Nakil başvurusu yapmışlar ve aradan 3 gün geçmesine rağmen ben gittiğimde hala internetleri çalışmıyordu 1 gün istanbulda kaldım. Ertesi gün Adsl açıldı ancak G.shdsl de sorun vardı modem de DSL ışığımız İnternet ışığımız yanıyordu ancak bir türlü sitelere giremiyorduk bağlı olduğumuz telekom müdürlüğünü aradığımızda da “sizin hattınız daha açılmadı ekip gelecek” diyorlardı bende ısrarla hat açık ancak internete giremiyoruz diye söyleyip durdum saat 13:00 dan akşam 18:00 e kadar G.shdsl ile ilgili istanbulda konuşmadığım birim kalmadı sanırım en sonunda beni anladılar ve “aa sizin kullandığınız ip’leri eski santral boşa düşürmemiş sizde bu yüzden ip alamıyorsunuz ve internetiniz çalışmıyor” dediler. Şükürler olsun artık internet çalışıyordu ve telekomdan da bir ekip gelmemişti. Ben ankaraya döndüm. Aradan 4-5 gün geçti müşterim aradı ve superonline ve denizbank gibi sitelere giremediğini söyledi gerekli kontrolleri yaptım her şey normaldi ancak bir türlü bu siteler açılmıyordu. Belki başka sitelerde vardı keşfedemediğimiz. Telekom arandı defalarca “bizde sorun yok” dan başka cevap alamadık. Ben telekomun dnsadmin adresine detaylı bir mail yolladım cevap da verdiler tahmin edin “hatta sorun yok DNS ayarlarınızı kontrol edin.
Artık deli olmak üzereydim forumlara yazılar yazdım MTU değerleriyle oynadım firmware’ler güncelledim taklalar attım ara ara sonuç yok. O sitelere girişi Adsl olan hattan sağladım ve bıraktım uğraşmayı. Aradan 5-6 hafta geçti müşteri tekrar aradı G.shdsl hattının çalışmadığını söyledi yine DSL ve internet ışığı yanıyordu görünüşte sorun yok yani. Yine ilgili G.shdsl arıza birimi arandı ve “hattınızda bir sorun yok modeminiz de sorun vardır” cevaları alındı böyle 2 gün geçti ben buradan müşterime yeni bir modem yolladım bir taraftan da istanbuldan destek verecek bir arkadaşı olay yerine yolladık modem resetlendi denemeler yapıldı yine çözümsüz. 3. gün müşterimize telekomdan bir telefon geliyor ve şu konuşma oluyor.
“Efendim sizin ip leri diğer santral başka bir müşterimize vermiş sizin ip’lerinizi değiştirmemizde sakınca varmı” Müşterim beni aradı ve iletti durumu. Dedim kesinlikle değiştiremeyiz bu kadarınada PES doğrusu yüzsüzlüğün doruklarında olmak bu sanırım. Sonra dk’lar içinde internet eski ip’lermizle çalışmaya başladı. İlk baktığım şey tahmin ettiğiniz gibi superonline ve denizbank oldu iki sitede de sorun kalmamıştı. Baştan beri ip’ler le ilgili sorun olduğunu attığım maillerdeki tracert çıktılarında da anlattım ancak ANLAMADILAR.
Bu arada Adsl hat içinde nakil olduğu gün statik ip başvurusu yapıldı 2 ay oldu neredeyse hala statik ip olmadı.

Türk Telekomu bu duyarsız, umursamaz, müşteri memnuniyetini sallamayan davranışlardından ötürü kınıyorum…

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/rezilsin-turk-telekom

1 yorum

    • serkan topal on 09 Mart 2009 at 14:05

    evladım bu türk telekomu bu kadar anlatmana gerek yoktu onların ne rezil ne utanmaz ne küstah bir firma olduğunu bilmeyen yokki zaten benimde sorunum vardı hadi ben gerçek kişiyim şirket değilim taa gn.md. kadar aradım şikayet ettim 5 gün sonra internetim açıldı özür diliyorlar bu uyarıyı da herkes okusun benim başıma geldi çünkü yeni adls alacaklar ttnet alacaksanız ilk ay bedava diyorlar külliyen yalan 2 nci ay bedavaymış bunu da dip not olarak ekleyim dedim kolay gelsin iyi çalışmalar.

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.