BOOTMGR Eksik Sistem Açılmıyor.

Windows’unuz açılırken aşağıdaki hatayı alıyorsanız çözüm için takip eden adımları uygulayabilirsiniz.

İlk işlem Kurulu olan windows’un yükleme cd si ile sistemi başlatın ve aşağıdaki ekrana ulaşın. (Türkçe seçenekleri seçebilirsiniz)

Yukarıdaki ekran karşınızdayken ekranın sol alt tarafında aşağıdaki seçenkleri göreceksiniz. Buradan “Bilgisayarı Onar” seçeneğini seçerek devam edin.

Sonrasında aşağıdaki ekran gelecektir. Yüklü olan işletim sistemini seçerek devam edin. Eğer bu ekranda işletim sistemi görünmüyor ise iki ihtimal vardır.
1. Hard disk’iniz takılı değildir yada arızalıdır. Kontrol edin.
2. Diskinizi sistem tanımamıştır (SATA ve SCSI disklerde yaşanabilen bir durumdur) Sorunu aşmak için bilgisayarınız ile birlikte gelen driver cd’sinin içinden yada internetten indirdiğiniz ilgili driver’ı bir disket yada Flash disk’e kopyalayın ve bilgisayara takın ve “Load Drivers” butonuna basarak driver’ı yükleyerek aşağıdaki alanda işletim sisteminizin görüntülenmesini sağlayın.

Devam ettiğinizde aşağıdaki ekran gelecektir. Buradan “Startup Repair” seçeneğini seçin. İşlem bittiğinde sistemi yeniden başlatın. Sorunsuzca açılacaktır.

Alternatif olarak Yukarıdaki resimden “Command Prompt” seçilerek  “bootrec /fixboot” komutuda çalıştırılabilir.

Bu işlemler açılış ekranında XXXX Eksik şeklideki diğer hatalarıda çözecektir.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/bootmgr-eksik-sistem-acilmiyor

1 yorum

    • MEHMET on 04 Aralık 2010 at 18:08

    umarım işe yarar çok aradım çözümü kurtarmam gereken veriler olmasa faormatlıycaktım. işe yararsa yazarım size şimdiden tşklr…

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.