Yeni Office 2013 Görücüye Çıktı

Yeni Office Görücüye Çıktı

Bir bulut hizmeti olarak sunulan Office, Windows 8’in yeniliklerinden yararlanıyor…

16 Temmuz 2012 Pazartesi günü, Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer yeni Microsoft Office’in office.com/preview üzerinde bulunan müşteri önizleme sürümünü yaptığı basın toplantısıyla açıkladı. Bu yeni sürüm dokunmatik, ekran kalemi, fare ya da klavye ile tabletleri de kapsayan yeni Windows cihazları üzerinde harika bir şekilde çalışabilen sezgisel bir tasarıma sahip. Sosyal olanakları çok güçlü olan yeni Office, okuma, not alma, toplantılar ve iletişim içerisindeki modern senaryoları ortaya çıkarıyor ve abonelere sürekli çalışır halde olan bir bulut hizmeti üzerinden sunuluyor.

 

Office Windows 8 üzerinde En İyi Şekilde Çalışıyor

 • Dokunma deneyimi her yerde. Office
  klavye ve fareyle olduğu doğallıkta dokunma deneyimiyle de kullanılıyor. Ekran üzerinde parmağınızı gezdirerek ve parmak hareketleriyle küçültme büyütme yaparak belgelerinizi ve sunumlarınızı okuyabilirsiniz. Yeni içerik oluşturmak ve uygulama özelliklerine erişmek parmağınızın dokunuşuyla mümkün.
 • Mürekkep oluşturma. İçerik oluşturmak, not almak ve uygulama özelliklerine ulaşmak için ekran kalemi kullanabilirsiniz. E-postalarınıza el yazınızla yanıt verin ve bunları otomatik olarak metine çevirin. Ekran kaleminizi sunum yaparken bir işaretçi olarak kullanın. İçeriğinizi renklendirin ve hatalarınızı kolayca silin.
 • Yeni Windows 8 uygulamaları. OneNote ve Lync, Office için ilk yeni Windows 8 stili uygulamaları temsil ediyorlar. Bu uygulamalar bir tablet üzerinde dokunma öncelikli deneyimleri sunmak üzere tasarlandılar. OneNote üzerindeki yeni dairesel menü parmağınızla özelliklere erişimi kolay hale getiriyor.
 • Windows RT içerisinde. Word, Excel, PowerPoint ve OneNote uygulamalarının yeni sürümlerini içeren Office Home and Student 2013 RT, Microsoft Surface’ı da kapsayacak şekilde ARM tabanlı Windows 8 cihazları üzerinde yerini alıyor olacak.

Office Bulutta

 • SkyDrive. Office varsayılan olarak belgelerinizi SkyDrive’a kaydeder, böylece içeriğiniz her zaman tablet, PC ve telefonunuzdan erişilebilir hale gelir. Belgeleriniz çevrimdışıyken de kullanılabilir ve tekrar bağlandığınızda eşitlenir.
 • Dolaşım. Office’te oturum açtığınızda, en güncel olarak kullandığınız belgeler, şablonlar, hatta özel sözlüğünüzü de kapsayan kişisel ayarlarınız hemen her cihazınızla erişilebilecek şekilde sizinle birlikte dolaşır. Hatta Office en son belgenin neresinde çalıştığınızı bile hatırlayarak, bu noktaya sizi tek bir tıkla geri getirir.
 • Talep edildiğinde Office. Bir abonelikle, Office’e bilgisayarınızın uzağındayken internete bağlı bir Windows tabanlı PC’ye tam özellikli uygulamaların akışıyla da erişebilirsiniz.
 • Yeni abonelik hizmetleri. Yeni Office bulut tabanlı bir hizmet olarak erişilebilir durumda. Aboneler olarak, ev kullanıcıları gelecek olan güncellemeleri otomatik olarak alırken bunun yanında Skype dakikaları ve ekstra SkyDrive depo alanı gibi heyecan verici bulut hizmetlerine de kavuşuyorlar. Aboneler ailedeki herkesin tüm cihazları için çoklu yükleme olanaklarına sahip oluyorlar.

Sosyal Office

 • Yammer. Yammer kurumlar için güvenli ve özel bir sosyal ağ sunuyor. Ücretsiz olarak kaydolabilir ve sosyal ağı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yammer SharePoint ve Microsoft Dynamics ile entegrasyon olanaklarını da sunuyor.
 • Bağlı kalın. SharePoint içerisinde kişileri, ekipleri, belgeleri ve siteleri takip edin. Güncel kalmak ve iş arkadaşlarınıza güncel bilgiler sunmak için etkinlik akışınızın içine resimler, videolar ve Office içeriklerini gömün ve görüntüleyin.
 • Kişi Kartı. Office içerisinde her yerdeki kişilerinizin entegre bir görünümünü elde edin. Kişi kartı Facebook ve LinkedIn hesaplarından resimler, durum bilgileri, kişi bilgisi ve etkinlik beslemeleriyle bütünlük içerisindeki iletişim durum bilgisini içerir.
 • Skype. Yeni Office Skype ile geliyor. Abone olduğunuzda, her ay 60 dakikalık dünya çapında Skype konuşma süresi kazanırsınız. Skype kontaklarını Lync’e entegre edebilir, Skype üzerindeki herkesi sesli olarak arayıp, bu kişilerle anlık iletişim de başlatabilirsiniz.

Office Yeni Senaryoların Yolunu Açıyor

 • Dijital Not Alma. OneNote ile notlarınızı bulutta cihazlar çapında erişilebilecek şekilde bulundurun. Hangi yöntemi doğal buluyorsanız onu kullanın— dokunma deneyimi, ekran kalemi ya da klavye ile notlar alın ya da tüm bu olanakları birlikte kullanarak istediğiniz deneyimle çalışmanıza devam edin.
 • Okuma ve biçimlendirme. Word
  içerisindeki Okuma Modu geniş ve küçük ekranlar için otomatik olarak ayarlanan modern ve kolay gezilebilir bir okuma deneyimi sunuyor. İçerik üzerinde yakınlaşıp uzaklaşabilir, dokümanlar içerisinden video akışı sağlayabilir, revizyon işaretlerini görebilir ve sayfaları çevirmek için dokunma deneyimini kullanabilirsiniz.
 • Toplantılar. PowerPoint’in yeni Sunucu Görünümü sunum yapan kişiye özel olarak mevcut ve sıradaki sunumları, sunum zamanını ve sunucu notlarını tek bir bakışta görmenizi sağlar. Sunum yaparken dokunma deneyimi ve ekran kalemi ile yakınlaştırma, düzenleme yapabilir ve sunularınız üzerinde gezinebilirsiniz. Lync sunumlarla birlikte kullanılabilecek çoklu HD video, paylaşılan OneNote not defterleri ve ekip halinde beyin fırtınaları için sanal bir beyaz tahta içerir.
 • Seksen iki inç boyutunda dokunma olanaklı ekranlar. Perceptive Pixel’den çok noktalı dokunma deneyimli ve ekran kalemi destekleyen ekranlarla, ister yüz yüze, ister sanal olarak çok daha ilgi çekici toplantılar, sunumlar ve dersler gerçekleştirebilirsiniz.

Tüm paketler ve fiyat planları sonbaharda açıklanacak olsa da, Ballmer üç yeni Office 365 abonelik hizmeti üzerinde durdu. Erişilebilir olduğunda, her yeni abonelik paketi Office uygulamalarının – Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ve Access’in yeni 2013 sürümlerini içerecek. Ek olarak aboneler gelecekteki sürüm yükseltmelerine ve abonelik başına beş PC ya da Mac ve mobil cihaza kadar kullanım hakkına sahip olacaklar. Üç yeni sürüm aşağıdaki şekilde sunulacak:

 • Office 365 Home Premium — aileler ve ev kullanıcıları için tasarlandı. Bu hizmet ayrıca ek 20 GB’lık SkyDrive alanı ve aylık 60 dakikalık Skype dünya çapında konuşma süresi içeriyor.
 • Office 365 Small Business Premium
  küçük ölçekli işletmeler için tasarlandı. Bu hizmet kurumsal seviyede e-posta, paylaşılan takvimler, web sitesi araçları ve HD web konferansı olanaklarını da içeriyor.
 • Office 365 ProPlus
  gelişmiş iş yetenekleri ve bulutta yaygınlaştırma ve yönetim esnekliği isteyen kurumsal müşteriler için tasarlandı.

 

Müşteri önizleme sürümünü office.com/preview sitesinde bulabilirsiniz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/yeni-office-2013-gorucuye-cikti

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.