Windows Update Sonrası Neden Reboot Gerekli

Güvenlik güncelleştirmesini yükledikten sonra aşağıdaki koşullardan biri oluştuysa bilgisayarınızı yeniden başlatmanız istenebilir:

  • Güvenlik güncelleştirmesi, Windows için gerekli bir veya daha fazla işlem yüklendiği bir DLL’yi güncelleştirmektedir. DLL yüklü durumdayken güvenlik güncelleştirmesi tamamlanamaz. Bu nedenle, güvenlik güncelleştirmesinin DLL’yi yüklenmesi işlemini durdurmalısınız. İşlemin durdurulması, güncelleştirmeyi tamamlamak için gereken DLL’yi bellekten kaldırır. Ancak, Windows çalışır durumdayken DLL’yi yükleyen İşlem durdurulamıyor. Örneğin, güvenlik güncelleştirmesi, güvenlik bülteni MS04-011 Windows’u kapatmadan durdurulamaz çekirdek işletim sistemi işlemleri yüklenen birçok DLL’yi güncelleştirir açıklanır.
  • Güvenlik güncelleştirmesi, Windows için gerekli olan bir işlem olarak çalışmakta olan bir .exe dosyasını güncelleştirir. Bu işlem çalıştığı sürece güncelleştirme tamamlanamaz. Ancak, Windows’u kapatmadıkça durdurmak için bu işlem zorlayamaz. Örneğin, Csrss.exe gerekli bir Windows işlemi devam ediyor.
  • Güvenlik güncelleştirmesi, şu anda kullanılıyor ve Windows için gerekli olan bir aygıt sürücüsünü güncelleştirir. Bu aygıt sürücüsü kullanılırken güncelleştirme tamamlanamaz. Ancak, Windows’u kapatmadıkça bu aygıt sürücüsünü kaldıramıyor. Örneğin, Disk.sys Windows için gerekli olan bir aygıt sürücüsüdür.
  • Güvenlik güncelleştirmesi kayıt defterinde değişiklikler yapar. Bu değişiklikler, bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı gerektirir.
  • Güvenlik güncelleştirmesi, yalnızca bilgisayarınızı başlattığınızda okunur kayıt defteri girdileri için değişiklikler yapar.

Kaynak : http://support.microsoft.com/kb/887012

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/windows-update-sonrasi-neden-reboot-gerekli

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.