Türkiye Sunucu Sanallaştırma Pazarının Yeni Lideri Hyper-V

Sizlerle çok güzel bir haberi paylaşmak istiyorum.. Tüm dünyada sanallaştırma pazar paylarını ölçen IDC, 2012 yılının Q2 sanallaştırma pazar paylarını geçen hafta içinde açıkladı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 11 ülkede Hyper-V; en yakın rakibini geçerek x86 sunucu sanallaştırma pazarında liderliği elde etti.

Windows Server 2012 Hyper-V ve System Center 2012 ile Microsoft teknik olarak üstün bir ürün sunarken, aynı zamanda lisanslama avantajını koruyor ve bu da sanallaştırma alanında sektörde önemli bir değişime yol açıyor.

Türkiye’de x86 sunucu sanallaştırma pazarının lideri artık Hyper-V..

IDC’nin açıkladığı IDC 2012Q2 Virtualization Tracker raporuna gore (x86+EPIC) Virtualization Host sonuçlarında Hyper-V; %41.9
pazar payına yükseldi ve en yakın rakibini %3.2 pazar payı ile geçerek Türkiye’de Pazar Liderliğine ulaştı. Türkiye, dünyada Hyper-V’nin liderliğe yükseldiği 11 ülkeden biri.


*IDC’s Worldwide Quarterly Server Virtualization Tracker 2012 Q2- Turkey

Pazara sürülen yeni sunuculardaki sanallaştırma oranlarına bakıldığında ise Hyper-V %44.7
pazar payı ile yine lider ve burada en yakın rakibi ile arasındaki fark %10.6’nın üzerinde. Bu da her geçen ay Hyper-V’nin Pazar liderliğinin artarak devam edeceğini gösteriyor.

Sizlerde Windows Server 2012 ve Hyper-V ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki kaynakların çok faydalı olacağına inanıyoruz.

Hepinizi Windows Server 2012 Hyper-V’yi denemeye davet ediyoruz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/turkiye-sunucu-sanallastirma-pazarinin-yeni-lideri-hyper-v-2

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.