SCCM 2012 Consol Deployment

SCCM adminleri programın konsolu kendi bilgisayarlarına kurarak yönetim işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bunu SCCM DVD sini bilgisayarlarına takarak yapabilecekleri gibi SCCM üzerinden hazırlanan bir paketi ilgili kullanıcılara deploy ederek otomatik hale getirebiliriz.

SCCM 2012 R2 konsolunun Windows 7 bilgisayarlar üzerinde çalışabilmesi için NET Framework 4.0 e gerek duymaktadır. Bu yüzden ilk olarak bu yazıdaki şekilde .NET paketi hazırlamalısınız. Daha sonra konsol kurulumunun setup dosyalarına ihtiyacımız var, bu dosyalara
“C:\Program Files\Microsoft Configuration Manager\tools\ConsoleSetup” adresinden erişebiliriz. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra başlayabiliriz.

Install:
ConsoleSetup.exe /q TargetDir=”%programfiles%\ConfigMgrConsole” EnableSQM=0 DefaultSiteServerName=SRV02.sertactopal.local

Uninstall    : ConsoleSetup.exe /uninstall /q

Product Code    : {A6F71B78-04E9-4DB8-A161-23B87D8FB877}

Requirements bölümünde değişiklik yapmadan geçiyorum.

Dependencies bölümünde daha önce hazırladığımız .NET paketini gösteriyoruz. Bu sayede bilgisayar önce .NET kurulmasını akabinde konsol kurulumunun olmasını sağlamış olacağız.

Diğer adımları Next diyerek tamamlayabiliriz.
Sonrasında ister Application Catalog üzerinden isteğe bağlı, isterseniz de bir device collection’a zorunlu olarak deployment yapabilirsiniz.

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/sccm-2012-consol-deployment

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.