Windows Azure Türkiyede


Windows Azure Microsoft veri merkezlerinde barındırılan tek başına veya diğer bulut yapıları ile birlikte kullanılabilen internet ölçeğinde bulut platformu ve servisleridir. Windows Azure’un açık platformu, yeni uygulamaları geliştirmek ve mevcut uygulamaları bulut tabanlı kabiliyetler ile zenginleştirmek için kullanılıyor.

Windows Azure, ihtiyaca göre hesaplama veya depolama kabiliyetleri, web servislerinin ölçeklenmesi, yönetilmesi ve birleşik uygulamalar sağlayarak uygulamaların bakım ve operasyonunu basitleştiriyor.

Windows Azure, bugünden itibaren Türkiye ile birlikte 48 ülkede daha kullanıma açılıyor ve toplam 89 ülkede kullanımda olan en yaygın bulut servislerinden biri oluyor.

Microsoft yazılım geliştiren iş ortakları Windows Azure üzerinde çözümlerini hazır hale getirdiler.


Advertisement çevrimiçi anket, Advancity sosyal kumbara, ETCBase gayrimenkül yönetim, CC yazılım 3D modelleme, Inomera içerik yönetimi, Kalitte dinamik yönetim paneli, MaestroPanel barındırma kontrol paneli, Netle destek servis yönetimi, Netsis müşteri ilişkileri yönetimi, Nexum KOBİ iletişim platformu, ODC mesaj göderimi, T&G Workshop e-ticaret platformu, TCM müşteri yönetimi, Univera tedarik zinciri çözümleri Windows Azure üzerinde kullanılabilir halde. Yakın zamanda çok daha fazla çözüm de kullanılabilir hale gelecek.

NASA, Boeing, Easyjet, Toyota ve T-Systems gibi tüm dünyadan şirketler Windows Azure ile bulut bilişimin avantajlarına ulaşıyor.

İlk kez duyurulduğundan beri Windows Azure’daki en büyük gelişmeler de bu ay açıklandı. Önizleme olarak gelen Web siteleri, sanal sunucular ve medya servisleri bunların başında geliyor. Açık kaynak yazılım geliştirme araç ve teknolojileri konusunda da odaklı çalışmalar devam ediyor.

Windows Azure ve Özel Bulut ortamları arasında güvenli ağ ortamlarının kurulabilmesi, yeni yönetim portalı, veri depolama için coğrafi yedekliliğin yanı sıra yerel yedeklilik ve SQL raporlama bazı diğer önemli teknolojik gelişmeler olarak göze çarpıyor.

Windows Azure, Bilişim Teknolojileri ile hedeflenen iş hedeflerini en hızlı ve çevik cevap verecek şekilde entegre etmenizi sağlarken, maliyetleri kontrol etmenizi ve kolaylaşan yönetim ile katma değerli işlere odaklanmanızı da sağlıyor.

Çözüme ve uygulamanıza odaklanın, bırakın altyapıyı Windows Azure™ yönetsin.

Windows Azure’u ücretsiz olarak denemek istiyorsanız, telefon ve kredi kartı bilgileri ile kayıt olunması gerekmekte olan http://www.windowsazure.com/tr-tr/pricing/free-trial/ adresini, Windows Azure ile birlikte gelen son teknolojik gelişmeleri ve lansman videolarını incelemek için ise meetwindowsazure.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Windows Azure ile ilgili olarak, daha fazla Türkçe bilgi için http://www.windowsazure.com/tr-tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Windows Azure eğitim kitine ise http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8396 adresinden ulaşabilirsiniz.

27 Haziran tarihinde yazılım geliştiriciler için “Windows Azure Platformu’nu Keşfedin” etkinliğine katılabilirsiniz. Buradan kayıt olabilirsiniz.

Windows Azure (Türkçe) Kayıt ve Kullanım Klavuzu;

http://www.slideshare.net/MicrosoftTR/windows-azure-yelik-ve-kullanm-13441446?from=embed

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://www.sertactopal.com/windows-azure-turkiyede

Bir yanıt yazın

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.